Medycyna holistyczna

Tradycyjna Medycyna Chińska jest skuteczną metodą profilaktyki zdrowia oraz leczenia chorób. Traktuje człowieka jako jedność na poziomie: ciała, umysłu i ducha- nasze myśli, emocje i kondycja fizyczna wpływają na siebie nawzajem. Wg filozofii Chińskiej człowiek i natura są ze sobą ściśle powiązane i podlegają tym samym rytmom. Ciało człowieka posiada umiejętność samoregulacji i dostosowywania sie do zachodzących zmian i dąży do homeostazy dzięki czemu pozwala zachować równowagę (Zdrowie). Zaburzenie tego mechanizmu powoduje brak równowagi (Chorobę).
Wszechświat tak jak nasze ciało podlega rożnym rytmą: cykl roczny, dobowy, zmiany pór roku itp. Zjawiska te powodują zmiany w fizjologicznej aktywności człowieka (nasze ciało, narządy wewnętrze, substancje( krew, płyny, limfa) i energia witalna (Qi) podążają za tymi rytmami).
Zgodnie z takim podejściem aby utrzymać zdrowie i dobre samopoczucie musimy na nowo nauczyć się żyć w zgodzie z tymi rytmami (np. poprzez odpowiednie odżywianie, wydatkowanie energii i regenerację)
Terapia w TCM opiera się na równoważeniu przepływu energii w ciele i narządach wewnętrznych dzięki czemu organizm wraca do równowagi. Pracując z pacjentem stosuje:
-szczegółową diagnozę (wywiad, badanie pulsu, oględziny języka)
-dobór odpowiedniej terapii (akupunktura, moxa, bańki, masaż gua sha, wskazówki żywieniowe w oparciu o dietetykę wg.medycyny chińskiej)
Dzięki takiemu podejściu skupiamy się na dojściu do przyczyny (korzenia) danego zaburzenia i poprzez odpowiednią terapie i zmianę szkodliwych nawyków doprowadzamy organizm z powrotem do naturalnego stanu równowagi

O mnie:
Jestem absolwentką Trójmiejskiego Ośrodka Medycyny Orientalnej (TOMO) w specjalizacji: akupunktura. Ukończyłam dodatkowe kursy i szkolenia (min.dietetyki wg. 5 przemian, ziołolecznictwa, moxy, masażu gua sha, diagnostyki z pulsu i języka ). Medycyna Chińska jest jedną z moich pasji i cały czas dokształcam się aby mieć
pełniejsze rozumienie organizmu człowieka.
Moja fascynacja akupunkturą rozpoczęła się kiedy jako dziecko obserwowałam jak moja ciocia z pomocą terapeutki TCM i holistycznego podejścia wychodzi z raka, później już jako nastolatka również na własnym ciele doświadczyłam efektów jakie daje ten system leczenia. Dlatego zdecydowałam się dalej zgłębiać tą fascynująca dziedzinę.
Drugą moją pasją i zajęciem jest Joga. Od 2015 roku spełniam się również jako nauczycielka Jogi.

Usługi:

Cennik:

Pierwsza wizyta (obejmująca szczegółową diagnozę, zalecenia dietetyczne, sugestie ziół i zabieg akupunktury) –130zł (Ok 1,5h)

– kolejne wizyty (zabiegi akupunktury i monitorowanie przebiegu leczenia) – 100 zł (Ok 1h)
– akupunktura kosmetyczna – 130 zł (czas trwania 50 min.

OTWARTE W GODZINACH:

poniedziałek: 11.00 – 15.00
wtorek – piątek: 15.00 – 21.00
sobota: nieczynne

ADRES I KONTAKT:

Harmony Kosmetologia
ul. Naramowicka 240
61-601 Poznań

tel: +48 61 825 76 51
e-mail: harmonyspa@wp.pl